זרקור מדיני
  Banners
  דלג על Banners

  הולנד- השער לאירופה

  הולנד- השער לאירופה (הגדל)

  למרות גודלה ולכמות האנשים בה, נחשבת הולנד כיעד פופולארי ליצוא ויבוא סחורה לישראלים ובכלל: הולנד היא היצואנית החמישית בגודלה בעולם, ב-2012 ייצאה הולנד סחורה בשווי של יותר מ-638 מיליארד דולר, המהווים 3.8% מפעילות היצוא בעולם. הולנד היא היצואנית השנייה בגודלה של תוצרת חקלאית אחרי ארה"ב ועיקר הפעילות שלה היא מול אירופה. במקביל, הולנד נחשבת גם ליבואנית משמעותית- השביעית בגודלה בעולם כאשר עיקר היבוא נעשה מאירופה ומהמזרח.

   

  נשאלת השאלה מה יש במדינה הזו שכל כך קוסם לסוחרים? ובכן, התשובה נעוצה בעיקר בהיסטוריית הסחר רבת השנים שמקורה בתשתית הלוגיסטית המצוינת המאפשרת התניידות נוחה דרך הים (נמל רוטרדם- הגדול ביותר באירופה והשלישי בגודלו בעולם- אחרי שנחאי וסינגפור) והאוויר (נמל סכפול) אל פנים היבשת האירופית באמצעות מערכת מסילות וכבישים מתקדמת. עובדה זו הפכה את הולנד לשער לאירופה עבור מדינות רבות ותרמה להתפתחות תרבות הסחר ההולנדית, בעקבות כך מרבית ההולנדים דוברי אנגלית והמערכת הממשלתית מגלה גמישות כלפי המעוניינים לסחור עמם באמצעות חוקים המעודדים את נושאי הסחר.

   

  לישראל קיימים מספר הסכמים עם הולנד המעודדים את הסחר ההדדי-

  • הסכם לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח

  • אמנה למניעת כפל מס

  • הסכם שיתוף פעולה בין רשויות המכס

  • הסכם שיתוף פעולה בין הרשויות לניירות ערך

   

  הסכמים אלה בנוסף לאופי ההולנדי הנוח ולעובדה שהאנגלית שגורה בקרב סוחריה מהווים יעד פופולארי לסוחרים הישראלים ולראייה ניתן לראות שבמפת סחר החוץ של ישראל הולנד נמצאת לפני מדינות הגדולות ממנה פי כמה- גרמניה, צרפת וספרד.

   

  קבוצת רות קרגו הינה הנציגה הבלעדית של חברת C.H. Robinson הנמנית על החברות המובילות בעולם בתחום השילוח הבינלאומי עם 500 סניפים הפרוסים ביותר מ- 100 מדינות, ל- C.H. Robinson הולנד שני סניפים- רוטרדם ואמסטרדם.

   

  למידע נוסף אודות שילוח בינלאומי להולנד 08-9182000

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  אני מעוניין/ת שנציג רות קרגו יצור איתי קשר

  אנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך לגורם אחר
  עבור לתוכן העמוד